Technologiją naudojame tiesdami vamzdynus ir kabelius tiesimui po upėmis, keliais ir geležinkeliais
Technologijos privalumas gręžimo mašinos padarytas pilotinis gręžinys padeda vamzdžiams pasiekti reikiamą gylį. Spaudiminių vamzdynų arba dėklų vamzdynams ir kabeliams įrengimas.
Reikalinga technika gręžimo mašina
Naudojami įrengimai vamzdžiai
Įrengimų skersmuo nuo 50 iki 600 mm
Naudojamos medžiagos PE (polietileno), plieniniai arba specialūs ketiniai vamzdžiai
Maksimalus technologijos atstumas iki 600 m
Technologijos veikimo principas pilotinio gręžinio įėjimo ir išėjimo taškai būna toliau nei numatyti vamzdžio pajungimo taškai. Taip yra todėl, kad gręžiame nuo žemės paviršiaus ir gręžimo mašiną atitraukiame toliau, kad naudodami lenktą trajektoriją pasiektume pradinį vamzdyno pajungimo tašką, esantį giliau po žeme.

Išėjimo taške pasiekus žemės paviršių, nuimame gręžimo galvą ir prie pilotinių štangų prikabiname grunto plėstuvą ir vamzdį. Gręžimo mašina pradeda traukti štangas atgal, tuo pačiu, į gręžinį, išgręžtą po žeme, traukdama ir plėstuvą su vamzdžiais. Plėstuvas platina įtraukimo gręžinį, o tam, kad gręžinys neįgriūtų naudojame specialų skystį, kuris sutvirtina gruntą. Vamzdis yra įtraukiamas iš paskos.

Įtraukus vamzdį, atkabiname plėtimo galvą. Vamzdžiai gali būti naudojami kaip dėklai vamzdynams, kabeliams arba kaip spaudiminis vamzdis.