Technologiją naudojame

renovuodami senus vamzdynus, kurių sienelės negali atlaikyti išorinių ir vidinių apkrovų arba struktūriškai tvirtų vamzdynų padengimui apsauginiu sluoksniu.

Technologijos privalumas

padeda renovuoti smarkiai suirusius arba atnaujinti nepažeistus vamzdynus, leidžia naujus tokio paties skersmens vamzdžius sumažinti 7 - 14% prieš įstatant vietoje senųjų. Taip pašalinamos kliūtys, kurios galėtų trikdyti vamzdžių pakeitimą.

Reikalinga technika

traukimo gervė

Naudojami įrengimai

vamzdžiai

Įrengimų skersmuo

100-1200 mm

Naudojamos medžiagos

plastikiniai PE (polietileno) vamzdžiai.

Maksimalus technologijos atstumas

atkarpomis iki 50 m

Technologijos veikimo principas

Prieš darbų pradžią vamzdyną praplauname ir atliekame videodiagnostiką. Darbus vykdome iš abiejuose renovuojamo vamzdyno atkarpos galuose esančių prieduobių. Viename gale pastatome traukimo gervę, kitame - paruoštą traukimui vamzdį, kurį prijungiame prie skersmens mažinimo įrenginio, įtvirtinto prie renovuojamo vamzdyno galo.

Gervė traukia naują vamzdį į renovuojamo vamzdyno vidų per skersmens mažinimo įrenginį. Tai leidžia laisvai įtraukti naują, to paties skersmens kaip ir senas, vamzdį į vidų. Įtraukus vamzdį iki atkarpos galo, atjungiame jį nuo gervės lyno bei skersmens mažinimo įrenginio ir po kelių valandų grįžta į savo natūralų būvį, t. y. tampa to paties skersmens kaip ir buvo, glaudžiai priglusdamas prie renovuojamo vamzdyno sienelių.

Priklausomai nuo seno vamzdyno būklės, gali būti naudojamas PE vamzdis, kuris savarankiškai atlaikys visas išorines ir vidines apkrovas arba plonasienis PE vamzdis, kuris, prigludęs prie seno vamzdyno sienelių, atliks apsauginio sluoksnio funkciją.